Kontakt

Kontakt

Brev samt remisser skickas till DOFs ordförande

Dalarnas Ornitologiska Förening
Ordförande Stig-Åke Svenson
Backa 5, 783 95 Gustafs
070-5611201
stig-ake.svenson@telia.com

Styrelsen

Ordförande
Stig-Åke Svenson, Gustafs
070-561 12 01
stig-ake.svenson@telia.com

Kassör
Owe Olsson, Falun
023-421 62
owe.olsson@tele2.se

Ledamot
Börje Dahlén, Malung
070-226 83 31
borje.dahlen@telia.com

Suppleant
Mats Forslund, Avesta
070-399 81 63
forslund.mats@telia.com

Viceordförande
Lars-Erik Nilsson, Borlänge
070-30 31 905
larserik.s.nilsson@gmail.com

Ledamot
Karin Björklund, Ludvika
070-315 35 90
bjokar@telia.com

Ledamot
Glenn Costello, Falun
070-717 84 49
glenncostello11@gmail.com

Suppleant
Mikael Ohlson, Grängesberg
072-536 57 90
okenpipare@gmail.com

Sekreterare
Petrus Tengnér, Leksand
070-320 36 19
petrus.tengner@gmail.com

Ledamot
Ralf Lundmark, Ramnäs
070-996 26 66
ralf.lundmark@gmail.com

 

 

 

 

Suppleant
Simon Bäck, Dala-Järna
076-024 536 13 95
ursimonback@gmail.com

Ringmärkning

Lindänget
Magnus Strömberg
0250-172 76
magnus.stromberg@telia.com

Kyrkbytjärn
Gittan Mattsson
076-125 07 77
gittan.matsson@gmail.com

Inventering

Stig-Åke Svenson, Gustafs
070-561 12 01
stig-ake.svenson@telia.com

Rapportering/RRK

Urban Grenmyr
070-697 80 10
urban.grenmyr@gmail.com

Kungsörn

Börje Dahlén
0280-101 90
borje.dahlen@telia.com

Vitryggig hackspett

Staffan Müller
070-322 23 45
staffan.myller@gmail.com

Valberedning

Leif Berglund

070-023 72 27

leif.mo.berglund@gmail.com

Bertil Helmersson

070-320 70 61

bertil.helmersson

@naturskyddsforeningen.se

Leif Carlberg

070-683 43 51

leifcarlberg@spray.se

Revisorer

Ragnar Nyberg
070-540 62 96
ragnar.nyberg@gmail.com

Per-Olof Florell
070-328 23 83
florell@telia.com

Suppleant
Kjell Bergkvist
070-586 34 26
ke.bergkvist@gmail.com

Medlemskap

Anders Larsson

0226-561 19

bubo.brage@bahnhof.se

Medlemstidningen Fåglar i Dalarna

Redaktör
Svend Svarrer
072-210 20 97
svend.svarrer@gmail.com

Utebliven tidning

Anders Larsson

0226-561 19

bubo.brage@bahnhof.se

Adressändring

Anders Larsson

0226-561 19

bubo.brage@bahnhof.se

Hemsida & Facebook

Webmaster
Glenn Costello
070-717 84 49
glenncostello11@gmail.com

Nyheter
Glenn Costello
070-717 84 49
glenncostello11@gmail.com

Dalakalendern
Glenn Costello
070-717 84 49
glenncostello11@gmail.com